Wieści o nowej płycie Modest Mouse pojawiają się już od kilku lat, jednak do tej pory w zasadzie nie zdradzili żadnych szczegółów. I choć zespół nadal pozostaje oszczędny w informacjach, to jednak daje nadzieję na wyrwanie z letargu. Na swoim Twitterze udostępnił pierwsze, wymowne zdjęcie… czarnej płyty.

Fotografia przedstawiająca płytę winylową z odręcznym napisem „Lampshades on Fire” najprawdopodobniej będzie zapowiedzią nowego singla. Warto przypomnieć, że utwór o takiej nazwie pojawił się już w secie koncertowym zespołu choćby w 2011 roku podczas występu na festiwalu Sasquatch. Jeżeli faktycznie będzie to zapowiedź nowego utworu lub płyty to jest się z czego cieszyć. Od niespodziewanej informacji o współpracy z Big Boi minęły 3 lata, od ostatniego wydawnictwa „No One’s First and You’re Next” aż pięć.

 

Planowana na 2013 rok trasa koncertowa została w całości odwołana z powodu pracy nad albumem. Z rozpiski koncertowej zniknął także Open’er. Muzycy obiecali jednak, że wraz z nowym albumem pojawią się na trasie koncertowej także w Polsce. Jeżeli dotrzymają słowa i zarówno singiel, jak i cały album pojawią się w pierwszej połowie przyszłego roku, to jest szansa, że zobaczymy ich na nadchodzącej edycji festiwalu.

Nie ma więcej wpisów