Niedawno pisaliśmy, że brytyjski zespół Coldplay istniejący na scenie muzycznej od 18 lat, właśnie pracuje nad ostatnią w karierze płytą. Najnowszy album ma pojawić się w przyszłym roku, lecz zanim usłyszymy „A Head Full of Dreams” (tak najprawdopodobniej będzie nazywał się krążek) możemy podziwiać utwór, który Chris Martin stworzył wraz ze swoimi kolegami z zespołu.

Piosenka „Miracles” jest częścią ścieżki dźwiękowej do filmu „Niezłomny” – opowiadającego prawdziwą historię biegacza olimpijskiego, pojmanego w niewolę podczas II wojny światowej. Twórczość Angeliny Jolie (bo to właśnie ona jest reżyserem wspomnianego filmu) na ekrany polskich kin trafi dopiero 2 stycznia 2015 roku, lecz już teraz, oficjalnie możemy posłuchać nowego kawałka Coldplay’a.

„Miracles” to nowy i jednocześnie stary, dobry Coldplay. Ten sam, który wzruszał nas niezapomnianym „The Scientist”, bawił „Viva La Vidą” i zmuszał do refleksji z „Fix You”. W „Cudach” znajdziemy kwintesencję brytyjskiej grupy. Warto wspomnieć, że to właśnie za klasyczne rockowe ballady Coldplay zdobył ogromną rzeszę fanów na całym świecie, zaś utwór „Miracles” sprawił, iż Brytyjczycy zostali nominowani do nagrody Złotego Globu w kategorii „Najlepsza piosenka”.

Nie ma więcej wpisów