W przeciągu tygodnia w progi warszawskiego klubu Stodoła zawitają artyści reprezentujący bardzo zróżnicowane nurty muzyczne: nie zabraknie elektropopowych tańców z KAMP!, funkującego zespołu Mama Selita oraz wyjątkowego projektu upamiętniającego płytę „Nowe sytuacje” Republiki…

Po trzydziestu latach od wydania kultowej płyty o tym tytule, byli członkowie zespołu Republika postanowili przypomnieć publiczności utwory z niej pochodzące. Koncertowe wykonanie albumu obejmować będzie wykonanie wszystkich piosenek z „Nowych sytuacji” w oryginalnych aranżacjach i w taki sam sposób, w jaki grała w latach 80-tych – nie zabraknie więc doskonale znanej „Arktyki”, „Śmierć w bikini”, „Halucynacji”, które stały się niejako swoistymi pokoleniowymi hymnami. Na scenie wystąpią Sławomir Ciesielski, Zbigniew Krzywański, Leszek Biolik, a także Bartłomiej Gasiul (na fortepianie) oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, wykonujący również partie na flecie. Warto dodać, że „Nowe sytuacje” to projekt unikalny i zaplanowany jedynie na sezon 2014, który w doskonały sposób przypomni kultową postać Grzegorza Ciechowskiego oraz jego niezaprzeczalny wkład w polską muzykę rozrywkową.

Kiedy: 14 grudnia (niedziela)
Gdzie: Warszawa, klub Stodoła (ul. Batorego 10)
Start: 19:00
Wstęp: 70 PLN (miejsca stojące) / 90 PLN (balkon)

 

Mama Selita to grupa łącząca w swojej muzyce wpływy rockowe oraz funkowe i przekształca je w bardzo energetyczny, świeży twór. 6 października tego roku miał premierę ostatni album zespołu zatytułowany „Materialiści”. Właśnie z niego pochodzi utwór „Na pół”, któremu udało się dotrzeć do pierwszych miejsc list przebojów i stać się numerem jeden wśród utworów pobieranych online. Mama Selita ma za sobą występ na przystanku Woodstock oraz również może pochwalić się wygraną w polskiej edycji Hard Rock Challenge. W Warszawie na pewno oprócz ostatnich kompozycji pojawią się również utwory z początków działalności grupy.

Kiedy: 18 grudnia (czwartek)
Gdzie: Warszawa, klub Stodoła (ul. Batorego 10)
Start: 19:00
Wstęp: 25 PLN w przedsprzedaży / 30 PLN w dniu koncertu

 

Grupy KAMP! nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Od początków działalności – czyli roku 2008, przebyli bardzo długą drogę, by ostatecznie wspiąć się na sam szczyt i stać się nie tylko najbardziej rozpoznawalną grupą wykonującą taneczną muzykę elektroniczną w Polsce, ale również koncertować na szerszą skalę poza granicami kraju. Radek, Tomek i Michał aktualnie produkują materiał we własnej wytwórni Brennnessel Records, ale warto wspomnieć, że ostatnią EP-kę „Early Days” wydali z amerykańskim labelem Cascine.
Podczas grudniowego koncertu KAMP! w Stodole publiczność usłyszy na żywo zupełnie nowy materiał, który powstał latem w prestiżowym Red Bull Studios w Madrycie – na pewno nie zabraknie ostatniego singla „A New Leaf” oraz hipnotycznego „Early Days”.

Przed zespołem KAMP! na scenie pojawi się także wrocławski kolektyw We Draw A, który w tym roku wydał swój długo oczekiwany debiutancki album „Moments”. Grupa ma też na koncie dwie świetnie przyjęte EP-ki – „Glimpse” i „Whirls”, gdzie śmiało eksperymentują z syntezatorami i interpretują po swojemu muzykę pop.
Supportem KAMP! i We Draw A będzie Oxford Drama – projekt powstały z inicjatywy Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki, który mimo dość krótkiego muzycznego stażu ma na swoim koncie wydaną w 2014 EP-kę. Kolejna będzie miała premierę już w przyszłym roku, a zostanie wydana oczywiście w wytwórni Brennnessel.

Kiedy: 19 grudnia (piątek)
Gdzie: Warszawa, klub Stodoła (ul. Batorego 10)
Start: 19:00
Wstęp: 52 PLN (miejsca stojące) / 72 PLN (balkon)

 

Nie ma więcej wpisów