Zaledwie kilka dni temu pojawiła się pierwsza informacja o tym, że Modest Mouse szykuje się do wydania długo oczekiwanego, szóstego w karierze, długogrającego krążka. Nowy album pt. „Strangers to Ourselves” promuje utwór „Lampshades on Fire”, który w pierwszej kolejności trafił do kilku wybranych fanów w ramach testowego odsłuchu. Singiel do oficjalnej sprzedaży trafi dopiero jutro, ale już teraz możecie posłuchać czym na nowym krążku uraczy nas grupa z Issaquah.

Modest Mouse długo zwlekali z wydaniem następcy „We Were Dead Before the Ship Even Sank”, bo aż siedem lat! Co prawdaż w 2009 roku ukazała się EP-ka „No One’s First and You’re Next”, na którą trafiły niepublikowane utwory z sesji nagraniowych dwóch poprzednich albumów, jednak EP-ka zawsze pozostawia po sobie pewien niedosyt. Nowy album do sprzedaży trafi 3 marca 2015 r. i miejmy nadzieję, że muzycy od razu ruszą w promującą wydawnictwo trasę koncertową.

W 2013 roku grupa odwołała wszystkie koncerty (w tym ten na Open’er Festiwalu), aby dokończyć nagrywanie „Strangers to Ourselves”. Teraz pozostaje tylko czekać na spełnienie obietnicy Mikołaja Ziółkowskiego, który zapowiedział, że już w kolejnej edycji Open’era Modest Mouse pojawi się jako pierwszy ogłoszony headliner. Festiwal minął, Amerykanów jak nie było tak wciąż nie ma, ale nie wszystko stracone. Jest nowy materiał, więc jest pretekst, aby zaprosić Isaaca Brocka i spółkę do Polski – czekamy Mikołaju na Modest Mouse!

Nie ma więcej wpisów