Autorzy jednego z czołowych albumów kończącego się roku, czyli grupa Wild Beasts, postanowili poszerzyć swoje horyzonty. Nawiązali współpracę z paryskim animatorem Mattisem Dovierem i stworzyli podkład do jego wyjątkowej graficznej opowieści, czego efektem są dwa nowe utwory, „Soft Future” i „Blood Knowledge”, które od wczoraj można znaleźć w serwisie Spotify. Wszystko to pod szyldem The Jameson Works, projektu mającego przedstawiać „od kuchni” pracę mistrzów różnych rzemiosł.

Wrześniowe spotkanie muzyków i ilustratora okazało się bardzo owocne. Wynik końcowy to spójna opowieść zawarta w gifach, która zachwyci zarówno fanów muzyki zespołu, komiksów jak i japońskiej animacji. Dovier posiada bowiem unikatową kreskę, a i sam pomysł na toczącą się dwutorowo historię jest dość wyjątkowy. Po wejściu na stronę internetową projektu istnieje możliwość wyboru części „Soft Future”, w której człowiek stara się odnaleźć w świecie robotów, lub jej odwrotności, „Blood Knowledge”. Podczas oglądania można swobodnie przełączać między jedną stroną na drugą.

Animacja ta, to coś więcej niż teledysk, a muzyka do niej dołączona to nie jedynie soundtrack. Przede wszystkim macie przed oczami świetny przykład jak kombinacja kilku dziedzin sztuki może dać piorunujący efekt. Co sami twórcy mają do powiedzenia o projekcie możecie posłuchać poniżej.

Nie ma więcej wpisów