Organizatorzy Open’er Festival postanowili zostać Świętymi Mikołajami i na kilka dni przed Wigilią wręczyć nam świąteczny prezent. Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej openerowej audycji w Trójce, kolejnych artystów poznajemy, zanim wszyscy zaczniemy zajadać się pierogami i odmawiać kolejnych dokładek świątecznych pyszności. Mikołaj Ziółkowski na tej samej antenie podał też kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej edycji gdyńskiej imprezy.

Jedną z najbardziej elektryzujących była sugestia, że w 2015 roku na Babich Dołach nie zobaczymy żadnego headlinera w standardowym rozumieniu tego słowa. Informacja rozgrzała fanów festiwalu, wzbudzając dyskusje o pozycji Open’era oraz kondycji rynku. Sytuacja wzbudza skojarzenia z edycją z 2012 roku, kiedy to line-up opierał się na tak zwanych co-headach. Zapowiadając dzisiejsze ogłoszenia oficjalny profil Open’era na niebieskim portalu społecznościowym napisał, że dziś poznamy artystę, który zagra na scenie głównej 4 lipca o godzinie 22:00. Powszechnie wiadomo, że ten właśnie slot zarezerwowany jest dla największych z największych gwiazd festiwalu.

Pierwszym headlinerem Open’er Festival 2015 jest Kasabian.

Panowie powracają do Gdyni z nowym materiałem ze świetnie przyjętej płyty „48:13”. Przypomnijmy, że to właśnie podczas Open’era 2010 po raz pierwszy zawitali do Polski.

Nie ma więcej wpisów