The Maccabees już w przyszłym roku wydadzą swój nowy, długo wyczekiwany album. Anglicy zgodzili się opowiedzieć magazynowi NME o nadchodzącym wydawnictwie, które ma być sporym krokiem naprzód.

Zespół pytany o brzmienie albumu, stwierdził, że jest znaczenie więcej partii granych na pianinie i stanowczo mniej warstw gitarowych. Na chwilę obecną indie rockowa grupa nagrała dziesięć utworów i zamierza stworzyć jeszcze kilka w styczniu. Orlando Weeks, wokalista The Maccabees, powiedział, że czuje się pewnie śpiewając nowe utwory i całkowicie się z nimi identyfikuje. Ponadto stwierdził, że jest to album pełen naprawdę udanych połączeń różnych nowych wpływów, inspiracji, które wnieśli członkowie zespołu, i jest czymś, co na bardzo długo utkwiło im w głowach.

Grupa nie sprecyzowała jednak, kiedy dokładnie mają zamiar wypuścić niezatytułowaną jeszcze płytę. Po takiej obiecującej zapowiedzi pozostaje nam tylko czekać na rezultaty i mieć nadzieję, że po raz kolejny prace się nie przedłużą. Przypomnę, że nadchodzący album jest czwartym wydawnictwem The Maccabees i będzie następcą wydanego w 2012 roku „Given to the Wild”. Anglików mieliśmy okazję zobaczyć w akcji m.in. jako support zespołu Editors w Krakowie i w Warszawie w 2009 roku.

Nie ma więcej wpisów