Call The Wolf to muzyczna czwórka – Dawid Grzybek, Filip Piekarski, Krzysiek Makowski, Jonas Jankauskas – która postanowiła dołożyć się do zespołów korzystających z różnorodnych dobrodziejstw muzyki rockowej. Bo jak sami podkreślają, w swoim brzmieniu przeplatają różne gatunki muzyczne, od klasycznego rocka poprzez stoner, post, noise, a nawet eksperymental. Jeśli odwołać się do ich inspiracji, można wymienić Modest Mouse, Radiohead, The National, Incubus.

Na drugą połowę nadchodzącego roku kwartet zapowiada nowe utwory, tymczasem Call The Wolf zaprezentowali 29 listopada swoją debiutancką EP-kę „Skip The End. We Prefer Beginning”, zapowiadając się prosto: będzie o nas głośno w najbliższym czasie!

I rzeczywiście, przysłuchując się dobremu brzmieniu i produkcji, a także powtarzalnym stylistycznie, acz przyjemnym kawałkom, można mieć takie przypuszczenia oraz nadzieje. Przestrzenny i jednocześnie zadziorny „Dedicated To Mr. Wolf” porywa pędzącą perkusją, gitary wprowadzające w bridge „To Lose Temptation” kradną tę kompozycje, a taka „Hysteria”, pomimo swojego tytułu, staje się najbardziej leniwą i być może najprzyjemniejszą kompozycją wydawnictwa.

Wszystkich czterech numerów możecie wysłuchać na ich profilu Bandcamp.

Nie ma więcej wpisów