Trasa Jacka White’a dobiegła końca i ci, którym udało się zobaczyć tego roku Jacka na żywo z pewnością pamiętają uroczą skrzypaczkę Lillie, która wspierała muzyka również na płycie „Lazaretto”. Teraz Lillie Mae Rische zapowiada swoją solową płytę, której premiera odbędzie się w lutym. Do sieci trafił także utwór zapowiadający to wydawnictwo – „Nobody’s” oraz b-side „Same Eyes”.

„Little Fiddle” dorastała w muzycznej familii, grając z rodzeństwem i rodzicami wychowała się w klimacie bluegrassu i country. Dostrzeżona została, kiedy jako nastolatka występowała w rodzinnym zespole Jypsi. White zaprosił ją do współpracy przy sesji nagraniowej do ścieżki dźwiękowej jednego z filmów i w ten sposób rozpoczęła się ich współpraca. Doświadczenie zdobyte podczas gry w zespole Jacka i kontakty z szerokim spektrum muzycznych przyjaciół poszerzyło jej horyzonty. „Gdzie indziej miałabym okazję poznać tych ludzi? Część z nich jest ze środowisk hip-hopowych, część z rock’n’rollowych” – podkreśla Lillie, zaznaczającym tym samym, że spotkało ją ogromne szczęście współpracować z takimi artystami.

Album ma zgoła różnić się od materiału, który nagrywała z Jackiem. Na płycie pojawi się również rodzina muzyczki. Rische wspierać będzie gitarzysta Carl Broemel z My Morning Jacket, basiści Jack Lawrence i Dominic Davis oraz perkusista Whip Triplet.

Nie ma więcej wpisów