Zwykło się mówić nie oceniaj płyty po okładce, a jednak to oprawa graficzna jest często kluczowym elementem, który zachęca bądź zniechęca do sięgnięcia po konkretny album. W tym roku po raz drugi będzie można przyłożyć swoją rękę (lub raczej głos) do wyboru najlepszej polskiej okładki ostatnich dwunastu miesięcu w plebiscycie COVER awARTS organizowanym przez blogi Decybele Dizajnu i Okładki.net.

Do wczoraj zbierane były zgłoszenia, a dziś ten pokaźny zestaw zostaje oddany w ręce czytelników. Na stronie internetowej plebiscytu można wybrać maksymalnie dziesięć ulubionych okładek. Macie na to czas do 31 grudnia. Po podsumowaniu głosów wyłoniona zostanie czołowa dziesiątka, spośród której organizatorzy wybiorą zwycięską trójkę. Top 10 zostanie przedstawione i szczegółowo opisane na łamach serwisów początkiem stycznia.

Podczas zeszłorocznej edycji zgromadzono ponad 11 tysięcy głosów, a w szranki stanęło wiele znaczących polskich wydawnictw m.in. Kayax, Mystic Production, Nextpop czy U Know Me Records. W ramach plebiscytu ukazały się także teksty znanych postaci z pogranicza muzyki i designu: Forina, Edgara Bąka, Wojtka Kucharczyka, czy Tomka Jureckiego. Plebiscyt to unikatowa okazja, by docenić pracę i pomysłowość polskich grafików. Serdecznie zachęcamy do głosowania!

Nie ma więcej wpisów