Karen O, wokalistka Yeah Yeah Yeahs, potwierdziła, że zespół nie ma planów związanych z nagrywaniem nowego albumu i udaje się na krótką przerwę. Zdaniem wokalistki, grupa chce odpocząć, nabrać sił oraz poszukać inspiracji przed rozpoczęciem nagrywania nowej płyty, na co musi nadejść odpowiedni czas. O stwierdziła również, że niezbyt przychylne recenzje ich ostatniego albumu „Mosquito” nie mają żadnego wpływu na tę decyzję i absolutnie nie zniechęca to zespołu do dalszej pracy. Piosenkarka wyraziła opinię, że przygnębienie spowodowane czytaniem krytycznych recenzji jest bardzo niebezpieczne, dlatego nie bierze tego tak bardzo do siebie.

Kiedy Karen została zapytana o to, czy jej nowy solowy album „Crush Songs” jest odpowiedzią na problemy zespołu w trakcie nagrywania ich drugiego krążka „Show Your Bones”, stwierdziła, że nie było to nigdy jej intencją, chciała przez to jedynie wyrzucić z siebie swoje wszystkie złe myśli, a nagrywanie wspomnianego wcześniej albumu było bardzo trudnym doznaniem. W wywiadzie poruszony został również temat jej nerwowej osobowości i zapytano dlaczego nagrywanie jej solowego albumu trwało aż siedem lat. Wokalistka tłumaczyła to częstymi zmianami podejścia, wahaniami, czy na pewno powinna robić coś tak osobistego.

Przypomnę, że album „Crush Songs” został wydany 5 września przez wytwórnię Cult Records należącej do Juliana Casablancasa, wokalisty The Strokes, a dorobek Yeah Yeah Yeahs zamyka wydany w 2013 roku „Mosquito”.

Nie ma więcej wpisów