Zespół Co-Sovel ogłosił datę premiery debiutanckiego albumu. Formacja reprezentująca swoim brzmieniem eksperymentalny pop swój pierwszy krążek wyda już za kilkanaście dni – 17 stycznia.

„Kolaż sentymentalizmu i elektronicznego chłodu” – tak najnowszą płytę określają sami muzycy. Próbki ich brzmień mogliśmy zaznać dzięki ubiegłorocznej EP-ce „Live in Studio”. Kompozycje, które złożyły się na mini-album zauważone zostały przez środowisko dziennikarzy muzycznych i znalazły się m.in. na playliście radiowej Trójki. Znana ze współpracy z Julią Marcell czy Drekotami, wokalistka i liderka Izolda Sorenson, dzięki intymnemu wokalowi i skandynawskiej ostrości, porównywana bywa do damskiej wersji głosu Depeche Mode i Björk. Ciekawe połączenie tworzy melodyjność piosenek i warstwa tekstowa, która jest autorskim przekładem wierszy słoweńskiego poety Srecko Kosovela.

Rosnąca popularność oraz 30 koncertów klubowych i festiwalowych pozwala sądzić, że mamy do czynienia z kolejnym, bardzo ciekawym debiutantem, którego kolaż elementów kultury wysokiej i muzyki rozrywkowej wydaje się zdecydowanie procentować.

Nie ma więcej wpisów