Nowy rok zaczął się na dobre, a wraz z nim premiery muzyczne. Tym razem padło na Panda Bear, członka Animal Collective, który udostępnił nowy utwór pt. „Sequential Circuits”, pochodzący z nowego wydawnictwa 36-letniego Amerykanina zatytułowanego „Panda Bear Meets the Grim Reaper”. Album ma się ukazać 12 stycznia pod szyldem Domino Recording.

„Sequential Circuits” to eksperymentalny utwór przeplatany elektroniką i dźwiękami przypominającymi odgłosy przyrody, opatrzony dość psychodelicznym, transowym, a momentami niepokojącym wokalem. Całość zamknięta jest w dość jednostajnej kompozycji.

To nie jedyna nowość, jaką będziemy mogli usłyszeć jeszcze przed tym jak krążek trafi na sklepowe półki. Panda Bear zapowiedział dużą kampanię promocyjną, której elementem jest właśnie radiowa premiera nowego kawałka. Przez kilka najbliższych dni, w różnych rozgłośniach na całych świecie swoją premierę będą miały kolejne nowe kompozycje. Ponadto, muzyk ogłosił jak na razie tylko jeden koncert w londyńskim O2 Academy Brixton. Przypomnę, że solową twórczość Panda Bear zamyka wydany w 2011 roku album „Tomboy”.

Nie ma więcej wpisów