Jakie powiązania ma Iggy Azalea z Chopinem? Co łączy muzykę Daft Punk z Elvisem Presleyem? Jakie czynniki wpływają na to, że niektóre utwory wpadają w ucho częściej niż inne? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w cyklu „Pop Music Masterclass” prowadzonego dla niemieciego radia 1LIVE przez Chilly Gonzalesa.

Kanadyjczyk sam jest niezwykle wszechstronnym artystą. W swojej karierze otarł się o elektronikę, rapował i grał w zespole rockowym. Obecnie prezentuje swoje spokojniejsze oblicze będąc prawdziwym wirtuozem fortepianu. Choć czy rzeczywiście jest ono takie łagodne należy poddać w wątpliwość, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego żywiołowe koncerty (vide Tauron Nowa Muzyka 2012).

W umieszczonym w serwisie YouTube cyklu rozkłada on na czynniki pierwsze znane hity, przekonując, że wszyscy kompozytorzy od lat używają podobnych zabiegów. Na przykład w ostatnim odcinku, sprzed kilku dni, tłumaczy fenomen chwytliwości „Shake It Off” Taylor Swift. Naprawdę otwierająca oczy (czy właściwie uszy) lekcja muzyki.

Nie ma więcej wpisów