Polska scena niezależna w ostatnim czasie przeżywa rozkwit. Szczególnie obrosła we wszelakiego rodzaju projektu elektroniczne. Jednym z nich są Małe Miasta, czyli duet tworzony przez Mateusza Holaka i Mateusza Gudela.

Na swoim koncie mają już kilka dobrze przyjętych utworów, w całości wyprzedany nakład singla „Rysy” i kilka remixów dla innych artystów. Teraz dają o sobie znać kolejnym kawałkiem zatytułowanym „Ciepło / zimno”. Utwór jednym ruchem łączy delikatny wokal Klaudii Szafrańskiej z zaprzyjaźnionego projektu XXANAXX, lekki męski śpiew, zadymiony rap, gładkie gitary i elektroniczną moc bitu. Wszystko zgrabnie połączone w spójną całość i utrzymane w pościelowym klimacie.

Do utworu Małe Miasta dokładają teledysk, będący owocem współpracy Witka Michalaka i autora zdjęć Oskara Kozłowskiego, na co dzień reprezentanta filmowego klanu Sky Piastowskie. Tajemnicze, romantyczne ujęcia zmontował Adam Łapiński. Razem z premierą teledysku rusza również odsłuch albumu na oficjalnym kanale YouTube.

Nie ma więcej wpisów