To jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów na Wyspach Brytyjskich. Po nim światowa kariera to już formalność. Przypomnijmy, że do tej pory laureatami BBC Sound Of byli między innymi: Adele, Ellie Goulding, Sam Smith, Jessie J czy Haim.

BBC Sound Of 2015: #5 George The Poet >>>

Poznaliśmy już miejsce piąte, na którym uplasował się George The Poet, na miejscu czwartym Raury, miejsce trzecie należy do Stormzy’ego, a na drugim znalazł się James Bay.

BBC Sound Of 2015: #4 Raury >>>

Pora więc ogłosić zwycięzcę tegorocznej edycji BBC Sound. Przypomnę, że wyboru dokonuje koło 140 ekspertów związanych z rynkiem muzycznym (dziennikarzy, DJ-ów).

BBC Sound Of 2015: #3 Stormzy

Niektórzy z Was z pewnością przewidzieli już to dawno. Z całą pewnością miejsce pierwsze należy się zespołowi Years &Years za ich zdolność do tworzenia tanecznych przebojów i pozytywnej energii na scenie. Koncert podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Nowa Muzyka pokazał, że w Brytyjczykach drzemie potencjał na wielkie sceny festiwalowe.

BBC Sound Of 2015: #2 James Bay

Mikey Goldsworthy na basie, Emre Turkmen na klawiszach i wokalista Alexander już w 2014 roku zaznaczyli swoją pozycję grając na festiwalach Bestival, Latitude i The Great Escape, a także supportując koncerty Sama Smitha i Clean Bandit.

Rok 2015 to debiutancki album, który ma szansę na najbardziej przebojowy krążek tego roku.

 

Posłuchaj playlisty stworzonej z artystów, którzy znaleźli się na pierwszych pięciu miejscach w tegorocznej edycji BBC Sound Of.

Nie ma więcej wpisów