Death Cab For Cutie zapowiedzieli pierwszy od czterech lat krążek. „Kintsugi” – następca wydanego w 2011 roku „Codes And Keys” ma ukazać się 31 marca. Będzie to także pierwsze dzieło bez Chrisa Walla, członka i producenta kapeli, który odszedł z zespołu we wrześniu ubiegłego roku.

Tajemnicza nazwa to japońskie określenie dla metody naprawy stłuczonej ceramiki, która odbywa się przy pomocy sproszkowanego srebra, złota i platyny. „Na Zachodzie, jeśli zniszczysz pamiątkę, to albo ją wyrzucasz, albo naprawiasz w możliwie niedostrzegalny sposób. W Japonii jest jednak taki prąd artystyczny, dla którego naprawa tego zniszczenia, jako część historii czegoś, jest ważniejsza, niż naprawa do pierwotnego kształtu” – komentował tytuł na łamach „Rolling Stone” basista Nick Harmer. Potwierdzeniem odniesienia do niedawnego rozstania są słowa wokalisty Bena Gibbarda: „To szansa dla zespołu by stać się czymś, czym jedynie mógłby stać się tracąc swojego założyciela”.

Producentem ósmej w karierze płyty jest Rich Costey, znany ze współpracy z wieloma wybitnymi zespołami, w tym: Nine Inch Nails, Muse, Franz Ferdinand, Weezer, Interpol, TV On The Radio, Artic Monkeys, Tha Mars Volta etc.

Tracklista „Kintsugi”:
01. No Room in Frame
02. Black Sun
03. The Ghosts of Beverly Drive
04. Little Wanderer
05. You’ve Haunted Me All My Life
06. Hold No Guns
07. Everything’s a Ceiling
08. Good Help (Is So Hard to Find)
09. El Dorado
10. Ingénue
11. Binary Sea

Nie ma więcej wpisów