20 486 oddanych głosów, niespełna miesiąc głosowania i czołówka polskich okładek została ukształtowana. Plebiscyt COVER awARTS po raz kolejny zaangażował fanów i wyłonione zostały najciekawsze artystycznie wydawnictwa. Trzeba przyznać, jest na czym oko zawiesić.

Laury pierwszego miejsca po raz kolejny powędrowały do Forina. W zeszłym roku na szczycie zestawienia znalazł się album W.E.N.A, „Nowa Ziemia”, nad którym pracował, tym razem królują O.S.T.R. & Marco Polo z krążkiem „Kartagina”, który również wyszedł spod jego rąk. Drugie miejsce zajęła okładka Michała Pańszczyka do płyty „Anima” Justyny Steczkowskiej. Warto przypomnieć, że to właśnie ona zwyciężyła w kategorii oprawy graficznej w naszym zestawieniu „Prześwietlamy rok 2014”. Podium zamykają Benedykt Dziarski i Paweł Janasz, z dość minimalistyczną oprawą albumu Czarny HIFI, „Nokturny & Demony”.

Cała trzydziestka prezentuje się naprawdę znakomicie (miejsca: 1-10, 11-20, 21-30) Oby rok 2015 natchnął polskich designerów i, by po raz kolejny, (oprócz słuchania) było na co popatrzeć!

Nie ma więcej wpisów