Kiedy rodzime wielkie, plenerowe imprezy muzyczne nadal bawią się w stopniowe odkrywanie kart ich zagraniczni pobratymcy stawiają na jednorazowe uderzenia. Znamy już nazwy i nazwiska artystów, którzy zagoszczą na scenach takich amerykańskich imprez jak Coachella czy Governors Ball. Teraz przyszedł czas na Europę i pierwszego gracza, który do ataku na serca i portfele miłośników muzyki wystawia całą armię jednorazowo. Już za kilka dni swój pełny program ogłosi jeden z ciekawszych na Starym Kontynencie – hiszpański Primavera Sound Festival.

Do tej pory znamy już dwie gwiazdy, które zagrają na gorących scenach w Barcelonie. Są to niesforni amerykanie z The Strokes, oraz legenda shoegaze’u, grupa Ride. Primavera słynie z bardzo ciekawych i nietypowych sposobów ogłaszania swojego line-upu. W zeszłym roku zaprezentowała ponad dwudziestominutowy film, w którym ukryte były nazwy gwiazd edycji 2014. Film był wyświetlany w kilkunastu kinach w całej Hiszpanii oraz streamowany w internecie. W tym roku organizatorzy zachęcają do ściągnięcia na smartfony specjalnie ‚Line-App’. To właśnie tam już 21 stycznia pojawi się skład imprezy.

Primavera Sound Festival w tym roku odbędzie się w dniach 28-30 maja. Będzie to już 15 edycja festiwalu szczycącego się jednym z najlepszych line-upów, umiejętnie godzącym ściągające tłumy granie z najlepszą alternatywą. To będzie również szczególna edycja dla nas. Dlaczego? Przekonacie się niedługo.

Nie ma więcej wpisów