Po czterech latach od wydania płyty „Biophilia” Björk już oficjalnie ogłosiła następcę tego krążka. Krążek „Vulnicura” premierę będzie miał w marcu tego roku.

Informacje na temat nowego materiału Björk zakomunikowała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. W krótkiej notce poinformowała między innymi o tytułach dziewięciu piosenek: „Stonemilker”, „Lionsong”, „History of Touches”, „Black Lake”, „Family”, „Notget”, „Atom Dance”, „Mouth Mantra” i „Quicksand”.

Z treści posta dowiadujemy się także, że sześć utworów na płytę napisała Björk, dwa we współpracy z wenezuelskim producentem Arca (Kanye West, FKA Twigs) i jedną z Johnem Flynnem.

Sześć z dziewięciu utworów zostało wyprodukowanych przez Björk i Arca, dwa przez samą Björk, a jeden we współpracy z The Haxan Cloak i Arca. Cały materiał został zmiksowany przez brytyjskiego producenta Bobby’ego Krlica aka The Haxan Cloak i zmasterowana przez Mandy Parnell (Björk, Depeche Mode, Aphex Twin, Chemical Brothers, Jamie Lidell, Paul McCartney, Sigur Ros, Simian Mobile Disco).

10933822_10152971602801460_4369396233513537249_n

Nie ma więcej wpisów