Przedostatnia sobota stycznia w Poznaniu zapowiada się nadzwyczaj obiecująco. W klubie Atmosfera mieszącym się w samym sercu stolicy Wielkopolski, bo na Starym Rynku, odbędzie się koncertowy maraton, w którym udział wezmą: Asia i Koty, Szezlong, Rust i Krzysiek Zalewski solo.

Asia i Koty to solowy projekt Joanny Kuzmy, której brzmienie wokalu porównywane jest do takich gwiazd jak PJ Harvey, Tori Amos i Cat Power. Muzyka Asi to smutne i bardzo melodyjne piosenki przywołujące skojarzenia ze złotymi latami ’60.

Poznańskie trio Szezlong ma na swoim koncie wydaną w 2013 roku płytę „Learned helplessness”. Jednak to rok 2014 był dla grupy przełomowy – doszło do przetasowań w składzie, mimo tego panowie zagrali dobry koncert na openerowej Alter Stage, zbierając pod namiotem całkiem sporą publikę.

Rust to zespół, który w 2011 roku wydał debiutancką EP-kę ”…leaves the message” jednak dopiero rok później za sprawą drugiej EP-ki udało im się dotrzeć na festiwalowe sceny i wygrać konkurs Red Bull Tourbus Rytmy Młodych na Jarocinie. Od tego momentu grupa z powodzeniem koncertuje na scenach całego kraju. 12 listopada 2014 roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy długogrający album pt. „White Fog”.

Krzyśka Zalewskiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Fani muzyka długo musieli czekać na jego powrót, bo aż 9 lat, jednak po pierwszym spotkaniu z albumem „Zelig” nikt nie miał wątpliwości, że było warto. Zalewski powrócił z w pełni autorskim materiałem i zagrał szereg koncertów. Mimo promocji solowego wydawnictwa nie zrezygnował z grania w zespole Muchy oraz koncertowania z Moniką Brodką.

Ten mały muzyczny maraton nie dzieje się z przypadku. Muzycy uświetnią obchody drugich urodzin lokalnego portalu All In Poznań. Dobór artystów każe nam się spodziewać świętowania z przytupem. Będzie się działo!

Kiedy: 24.01 (sobota)
Gdzie: Poznań, Atmosfera (Stary Rynek 67)
Start: 20:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż)/ 30 zł (w dniu koncertu) Bilety kolekcjonerskie dostępne w: Cafe Muza i Atmosferze (od 29 grudnia)

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów