Głos znany od ponad dwudziestu pięciu lat, kojarzony między innymi z grunge’ową kapelą Screaming Trees, projektem Mad Season, oraz grupą Queens Of The Stone Age wydaje kolejny album. „A Thousand Miles Of Midnight” to tytuł najnowszego wydawnictwa Mark Lanegan Band, które światło dzienne ujrzy już 23 lutego.

Nie będzie to jednak zwyczajna płyta – na krążek trafiły remiksy utworów z wydanego jesienią zeszłego roku albumu „Phantom Radio” oraz EP-ki „No Bells On Sunday”. Za remiksy utworów na „A Thousand Miles Of Midnight” odpowiedzialny jest cały szereg świetnych muzyków, wśród których znajdziemy takie nazwiska jak: UNKLE, Earth, Moby, Tom „Horrors” Furse, Tye Corner Audio, Thomas Barfod, Mart Stewart, Greg Dull oraz Soulsavers.

Mark Lanegan pytany o to skąd wziął się pomysł na stworzenie albumu z remiksami bez skrępowania mówi: „Od samego początku myślałem, że byłoby świetnie zremiksować nowe kompozycje. Bardzo byłem ciekaw, co inni artyści zrobią z moimi utworami. Wszyscy muzycy, którzy pracowali nad remiksami to osoby, które szczerze podziwiam.”

Pierwszym utworem promującym nadchodzące wydawnictwo jest „Torn Red Heart”, który znajdziecie poniżej. Warto przypomnieć, że muzyk 15 stycznia rozpoczął trasę koncertową po Europie, w ramach której zagra w Polsce dwa koncerty – 18 lutego wystąpi w warszawskiej Progresji, a dzień później w krakowskiej Fabryce.

Oto pełna tracklista albumu „A Thousand Miles Of Midnight”:
1. „Death Trip To Tulsa” – Mark Stewart’s exopolitix demix
2. „I Am The Wolf” – Greg Dulli remix
3. „The Killing Season” – UNKLE remix
4. „Torn Red Heart” – Moby remix
5. „No Bells On Sunday” – Moon Gangs remix
6. „Floor Of the Ocean” – Pye Corner Audio remix
7. „Sad Lover” – Mikey Young remix
8. „Waltzing in Blue” – Earth dub mix
9. „Harvest Home” – Magnus remix
10. „The Wild People” – Alistair Galbraith remix
11. „Dry Iced” – Thomas Barfod remix
12. „Jonas Pap” – Soulsavers Aural Disorientation remix
13. „Seventh Day” – Tom Furse extrapolation
14. „Judgement Time” – Alain Johannes remix

Nie ma więcej wpisów