Red Bull Music Academy we współpracy z festiwalem Tauron Nowa Muzyka i Forum Przestrzennym zaprasza na koncerty tria Dorian Concept, które połączone będą z unikatowymi warsztatami muzycznymi dla młodych twórców. Wydarzenia odbędą się już 23 i 24 stycznia w Krakowie i Katowicach.

Dorian Concept to tak naprawde Oliver Thomas Johnson – urodzony w 1984 roku we Wiedniu kompozytor, producent, a przede wszystkim muzyk. Podczas tworzenia inspiruje się muzyką taneczną z lat 70-tych, free jazzem, funkiem i hip-hopem. Debiutancki album z 2009 roku – „When Planets Explode” został dostrzeżony przez legendarną wytwórnię Ninja Tune oraz muzyków z The Cinematic Orchestra, którzy zaprosili go do współpracy podczas tworzenia krążka „In Motion”. W 2014 roku Dorian Concept powraca z długo wyczekiwanym „Joined Ends”, na którym słychać wyraźne inspiracje brzmieniami Flying Lotusea i Hudsona Mohawke. Na żywo artysta zaprezentuje się z dwójką swoich przyjaciół – na scenie towarzyszyć mu będzie równie utalentowany perkusista i producent Cid Rim oraz Clonious. Wieczór rozpocznie się natomiast polskim akcentem w postaci setów Daniela Drumza i Mr. Krime’a.

Przed koncertami Red Bull Music Academy zaprasza na wyjątkowe bezpłatne warsztaty, prowadzone przez Dorian Concept (absolwent RBMA z 2008 roku) oraz Mr. Krime’a (polski absolwent RBMA z 2010 roku). Będą one dla młodych twórców doskonałą okazją, by zdobyć informacje na temat dostania się na paryską edycję w 2015 oraz wczucia się w ich atmosferę akademii. W obu miastach wwarsztaty rozpoczynają się o godzinie 20:00.

Kiedy: 23.01 (piątek)
Gdzie: Kraków, Forum Przestrzenie (ul. Marii Konopnickiej 28)
Start: 20:00
Wstęp: 30 zł (20zł dla uczestników warsztatów)

Kiedy: 24.01 (sobota)
Gdzie: Katowice, Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2)
Start: 20:00
Wstęp: 25 zł

Nie ma więcej wpisów