Zdaje się, że liderowi Blur i Gorillaz ciężko usiedzieć bezczynnie. W zeszłym roku muzyk wydał swój pierwszy solowy album, zagrał szereg promujących go koncertów, w tym jeden w Polsce w ramach poznańskiego Malta Festiwalu, nagrał także piosenkę do filmu „Lucy”. Teraz przenosi się do Krainy Czarów.

Już w zeszłorocznych wywiadach pojawiały się wzmianki o tym, że Damon Albarn ponownie chce stworzyć muzykę do nowego musicalu. Na muzycznym koncie artysty można znaleźć muzykę stworzoną do dwóch oper – „Monkey: Journey to the West” z 2008 roku, oraz drugiej opartej na historii życia Johna Dee, medycznego i naukowego doradcy królowej Elżbiety I, która została wydana 7 maja 2012 rok z ramienia Parlophone pt. „Dr Dee”.

Nowym projektem Albarna jest stworzenie muzyki do nowej adaptacji powieści C.S Lewisa „Alicja w Krainie czarów”. Produkcja zatytułowana po prostu „Wonder.land” będzie wystawiona w lipcu w Palace Theatre w Manchesterze w ramach Międzynarodowego Festiwalu Manchester. Reżyserem musicalu jest Rufus Norris, który wcześniej pracował z Albarnem przy wspomnianej wyżej operze „Monkey: Journey to the West”.

Nie ma więcej wpisów