Na początku tygodnia donosiliśmy o niemałym zamieszaniu jakie rozgorzało na Wyspach. Przypomnę, iż chodziło o sensacyjne oskarżenia, jakie pewna rozgoryczona songwriterka skierowała pod adresem tamtejszych gwiazd. Mimo powagi zarzutów obydwa zespoły nie podjęły się wówczas jakichkolwiek wyjaśnień.

Podczas gdy AlunaGeorge najprawdopodobniej wyznają zasadę, iż lepiej takie ekscesy ignorować, Disclosure przerywają milczenie. Podobno tłumaczy się tylko winny, jednak bracia Lawrence zdecydowali się skierować do swoich fanów parę słów wyjaśnienia celem ucięcia wszelkich spekulacji. Od razu stawiają sprawę jasno: „Po pierwsze chcieliśmy dać bardzo jasno do zrozumienia, że każda piosenka Disclosure pod którą się podpisaliśmy, została napisana przez nas”. Poza tym, muzycy podkreślają, iż są dumni z własnej pracy i samowystarczalności, a wszelkie próby oskarżeń o kradzież choćby jednego słowa lub nuty są irytujące. „O wiele bardziej wolelibyśmy tworzyć nową muzykę aniżeli komentować tego typu rzeczy, ale najwyraźniej nie mamy wyboru…” – dodają.

Wydaje się zatem, że możemy spać spokojnie. Guy i Howard ostatecznie ucięli wszelkie domysły stanowczo pisząc: „…żeby była jasność, wszelkie postawione nam w tym temacie zarzuty są zupełnie fałszywe…”. Bracia Lawrence to jak sami podkreślają „muzycy, artyści i producenci”, którzy do showbiznesu nie trafili kradnąc czyjeś pomysły. Powiało chłodem. Disclosure chyba autentycznie się wkurzyli.

Nie ma więcej wpisów