Zdaje się, że Pete Doherty swoje szalone lata młodości ma za już sobą i stara się nadrobić stracony czas. Po uporaniu się ze swoimi nałogami chce pomóc innym w zmaganiu z uzależnieniami. Wspierać zamierza oczywiście muzycznie.

Doherty udostępnił właśnie nowy singiel zatytułowany „Flags of the Old Regime”, którym oddaje hołd Amy Winehouse. Piosenka powstała w celach charytatywnych, a cały dochód uzyskany ze sprzedaży utworu ma zostać przekazany na Fundację Amy Winehouse przeciwdziałającej narkomanii u młodych ludzi. Utwór „Flags of the Old Regime” zadebiutował już na antenie BBC Radio 1, teraz można go odsłuchać w sieci. W nagraniu Doherty’ego wsparli Drew McConnell (Babyshambles), Jamie Morrison, Stephen Larde i Stephen Street. Singiel w postaci fizycznej pojawi się w sprzedaży 9 marca.

To jedna z niewielu aktywności muzycznych Doherty’ego w ostatnich latach. Jego zespół The Libertines nie nagrał nic nowego od czasów swojego debiutu wydanego w 2004 roku. Dorobek drugiego projektu założonego po odejściu z The Libertines – Babyshamebles – zamyka wydawnictwo „Sequel to the Prequel” z 2013 roku.

Nie ma więcej wpisów