Konferencja Muzyczna wokół jubileuszowej edycji festiwalu Audioriver odbędzie się w tym roku już po raz piąty. Wydarzenie zaplanowane jest na 7 marca i wraca do miejsca, gdzie je zainaugurowano w 2011, czyli do Warszawy. Jedną z gwiazd After Party będzie szwajcarski duet Adriatique.

Głównym celem organizowanego wydarzenia jest zawsze rozwijanie alternatywnej sceny muzycznej oraz szeroko pojęta edukacja muzyczna, która odbywa się głównie podczas wzajemny dialog oraz wymienianie opinii podczas odbywających się debat. Na mijających czterech edycjach poruszane były między innymi zagadnienia dotyczące kondycji muzyki technicznej w Polsce, zawodzie managera muzycznego, organizacji festiwali czy pozycja kobiet na scenie elektronicznej.

Pierwsza Konferencja Muzyczna Audioriver odbyła się w 2011 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Kolejne miały miejsce na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W tym roku wydarzenie wraca do miejsca swoich początków, ale nie znaczy to, że nie będzie się przemieszczać po innych miastach Polski.

Tradycyjnie po całym dniu debat zaplanowane jest After Party, które swą obecnością zaszczyci w tym roku wyjątkowy duet muzyków i producentów: Adriatique. Szwajcarzy niezmiennie od dwóch lat uwzględniani są w liście najlepszych DJ-ów według Residental Advisor, a w 2014 ich set został uznany za najlepszy mix według magazynu Mixmag.

Dokładniejsze dane na temat cen biletów oraz lokalizacji zostaną podane wkrótce.

 

Nie ma więcej wpisów