„Confrontation” to tytuł najnowszej płyty trójmiejskiego State Urge, jednej z najciekawszych i najbardziej docenianych młodych grup art rockowych na polskiej scenie. Koncertowa premiera krążka już 1 lutego w gdyńskim klubie Atlantic.

Album jest następcą debiutanckiego LP „White Rock Experience”, uhonorowanego prestiżową nagrodą im. Roberta Roszaka za najlepsze polskie wydawnictwo progresywne roku 2013. Tytuł nie był przypadkowy: „biały rock” to autorska koncepcja muzyki progresywnej, opartej na świeżości, szczerości oraz emocjach, stojącej niejako w opozycji do „matematycznego” grania wielu współczesnych art rockowych kapel.

Wydany po dwuletniej przerwie „Confrontation” kontynuuje nurt muzyczny, dzięki któremu gdynianie zdobyli uznanie licznych recenzentów w kraju i za granicą oraz zaistnieli na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia (m. in. w audycji Piotra Kaczkowskiego). Zespół przedstawia płytę jako album koncepcyjny mówiący o trudzie podejmowania ważnych, życiowych decyzji.

To historia człowieka, który zmaga się z samym sobą próbując rozwikłać wewnętrzne dylematy, co jednak nieuchronnie prowadzi do otwartej konfrontacji zarówno z otoczeniem, jaki i ze swoją osobowością. Czy uda mu się odnaleźć równowagę między oczekiwaniami a rzeczywistością, czy podda się pokusie ucieczki przed odpowiedzialnością? W końcu z każdej, nawet przegranej, walki można powstać jeszcze silniejszym, czytamy na stronie zespołu.

Kiedy: 01.02 (niedziela)
Gdzie: Gdynia, Klub Atlantic (ul. 3 Maja 28)
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł (25 zł w dniu koncertu)

Nie ma więcej wpisów