Wielkimi krokami zbliża się gala rozdania brytyjskich GRAMMYs. 25 lutego odbędzie się 35. edycja Brit Awards. Kto ma szansę zdobyć statuetkę w jednej z jedenastu kategorii i czego możemy spodziewać się po uroczystości?

Pierwsza edycja BRITs miała miejsce w 1997 roku. Wtedy prym nieśli The Beatles, zdobyli aż 3 statuetki. Jednak na przestrzeni lat to Robbie Williams zdobył najwięcej nagród – aż 17 (w tym 5 z Take That). Z roku na rok, pomimo coraz mniejsze oglądalności, The BRITish Record Industry BRITannia Awards przykuwają uwagę całego świata, bo oprócz faktu, że Wielka Brytania to prawdziwa kuźnia muzycznego talentu, to na każdej ceremonii dzieje się coś specjalnego.

Dla przykładu w 1987 roku ze względu na strajk brytyjskich elektryków, BRITs nie zostały wyemitowane na żywo, z obawy o przepychanki strajkujących. W 1996 roku podczas występu Michaela Jacksona, Jarvis Cocker z Pulp wbiegł na scenę i w ramach sprzeciwu wobec występu Jacksona ‚wypiął się do niego tyłem’. Po incydencie został przesłuchany przez policję i oskarżony o powodowanie urazu dla dzieci, które występowały razem z Michaelem. W 2012 roku Adele, po odebraniu statuetki za Najlepszy Album („Rolling In The Deep”), została odcięta od mikrofonu ze względu na ponaglający występ Blur (telewizja na żywo rządzi się swoimi prawami, a reklamy muszą być emitowane). Rok później odbierając statuetkę za Najlepszy Singiel („Skyfall”) podczas podziękowania powiedziała „Nie zajmę Wam zbyt dużo czasu. Nie chciałabym przeszkadzać w przemowie zwycięzcy Najlepszego Albumu pod koniec ceremonii”.

W tym roku zapewne również nie obędzie się bez scen, a brytyjski humor towarzyszyć będzie podczas (sztucznych?) uśmiechów i ekscytacji gwiazd i celebrytów. Swoje występy podczas tegorocznego show zapowiedzieli Sam Smith, Taylor Swift, Ed Sheeran, Royal Blood, George Ezra, Paloma Faith, Take That oraz Madonna.

O nominowanych pisaliśmy tutaj. W tym roku fani mogą głosować w dwóch kategoriach – Brytyjski Teledysk (poprzez Twitter) oraz Występ (poprzez stronę BRITs). My natomiast mamy pytanie do Was – kto powinien zdobyć najważniejszy tytuł BRIT Awards? Głosujcie poniżej!

PS Jeśli jesteście ciekawi na który teledysk zagłosowaliśmy, obserwujcie nas na Twitterze i sprawdźcie naszego faworyta!

[poll id=”53′”]

Nie ma więcej wpisów