Jeszcze trzy lata temu była nikomu nieznaną kelnerką. Dziś rozgrzewa sceny i umysły w każdym zakątku świata. Szwedka o wyjątkowo południowej i przekornej duszy powraca do Polski, żeby uderzyć w podwójnej dawce. Elliphant wystąpi w ramach Before Tauron Nowa Muzyka 6 lutego w katowickim Mega Club, a dzień później, 7 lutego, w warszawskim Basenie.

Koncert Elliphant podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka zebrał fantastyczne opinie. Ku zaskoczeniu wszystkich artystka skradła ten dzień zapisując się w pamięci uczestników, jako jego najciekawsze wydarzenie. Przyćmiła tym samym takie gwiazdy jak Kelis czy Neneh Cherry, który występowały na tej samej scenie. Ellinor porwała do tańca zebraną publiczność przy pomocy muzyki, która wyrywa się ze wszelkich klasyfikacji. Ona sama swoją twórczość nazywa „prowokacyjnym popem”. Zdecydowanie można zgodzić się z tym określeniem słuchając ostrych, bezwstydnych bitów uzupełnionych charyzmatycznym wokalem wyśpiewującym odważne, czasem wulgarne teksty.

Podczas obu tych koncertów Elliphant będzie wspierana przez kolektyw Global Diggers, czyli Duże Pe, Wujka Bena, Bartosza FT oraz Warsaw Balkan Madness. Ekipa zaserwuje nam taneczne dźwięki zakorzenione w „ludowszczyźnie” ze wszystkich zakątków świata. Do tego wyjątkowo imprezowego składu w Warszawie dołączy Purple, punkowe trio prosto z Texasu.

Do Katowic i Warszawy nadciąga mocne uderzenie huraganu Elliphant, a za jej sprawą odwilż, bezwstydna zabawa i monstrualny ładunek pozytywnej energii. Wszystko razem tęskniącym za słońcem z pewnością pomoże przetrwać do końca zimowego okresu.

Kiedy: 6.02 (piątek)
Gdzie: Katowice, Mega Club, ul. Żelazna 15
Start: 20:00
Wstęp: 65 zł

Kiedy: 7.02 (sobota)
Gdzie: Warszawa, BASEN, ul. Konopnickiej 6
Start: 20:00
Wstęp: 75 zł

 

Nie ma więcej wpisów