Od wydania jego ostatniego materiału stworzonego pod szyldem Darkside minął już prawie rok. Nicolas Jaar w tym czasie oprócz tworzenia nowej muzyki czuwał nad swoimi podopiecznymi, których wydaje w ramach własnej wytwórni.

Do składu jego labelu Other People Music dołączył młody, bo zaledwie 19- letni John Bence, który udostępnia właśnie debiutancką EP-kę. Jaar osobowość muzyczną Bence’a określa jako wyjątkową i niezwykle atrakcyjną. Twierdzi, że przygotowany przez niego materiał na „Disquiet” jest doskonałą zapowiedzią tego, co w ofercie na 2015 rok ma jego wytwórnia – „nagość i cierpliwość”.

Intrygująca zapowiedź zdaje się mieć swoje potwierdzenia w udostępnionej EP-ce. Wydawnictwo zawiera spokojne, ascetyczne, pełne niewymuszonej ciszy kompozycje, oparte na chóralnym wokalu. Próżno szukać tu rytmicznych bitów czy wyraźnie zarysowanego brzmienia jednego głównego instrumentu. John Bence eksperymentuje, łączy warstwy i buduje napięcie jedynie za pomocą rozciągniętych partii wokalnych. Trzy utwory o takim samym tytule, jednak każdy zawierający w sobie inne pokłady emocji. To materiał, który albo odrzuci się po pierwszym przesłuchaniu albo wróci do niego kilkakrotnie, aby odkrywać go kawałek po kawałku.

Nie ma więcej wpisów