Zaplanowana na 13 lutego kolejna edycja imprezy We Are Radar zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Jej gościem specjalnym będzie pochodzący z Nowego Jorku Willie Burns, który miał okazję zaprezentować się już od swojej najlepszej strony w Krakowie na imprezie zamykającej tegoroczny Unsound Festival.

Willie Burns, czyli William Burnett to specjalista od muzyki z pogranicza acid house’u i techno, w bezbłędny sposób przekształcający swoje zwariowane melodie w doskonałe klubowe kawałki.Tytuły kilku jego utworów – „Pong In A Tracksuit” czy „Dr. Monkey” świadczą o dużej dozie poczucia humoru i dystansu muzyka.
Artysta debiutował pod swoim pseudonimem w 2011 roku dwunastocalówką przygotowaną dla kultowych wytwórni L.I.E.S. and Crème, ale jego muzyczne korzenie sięgają już roku 2006. Od tego czasu wypuścił ponad 12 solowych i kolaboracyjnych EP-ek, a także zaczął prowadzić własne wydawnictwo płytowe W.T. Records, pracować w znanym nowojorskim sklepie z płytami („The Thing in Greenpoint”) oraz prowadzić cotygodniową audycję w radio (WTBS). Aktualnie tworzy z Torn Hawkiem, Suzanne Kraft, Entro Senestre i Secret Circuit, ale wychodzi też poza granice muzyki technicznej – doskonałym przykładem jest Krysten Ritter, z którą stworzył w 2012 album w klimatach bedroom folku.

Oprócz gościa specjalnego z Nowego Jorku, na żywo pokażą się oczywiście reprezentanci kolektywu Radar: producent ze Śląska – Chino, Olivia Ungaro i Kinzo Chrome oraz Veni Vidi Techno w postaci: Ultraviolenta oraz DJ Kuboka. Najlepsza zabawa gwarantowana!

Kiedy: 13.02 (piątek)
Gdzie: Kraków, klub Rdza (ul. Bracka 3)
Start: 22:00
Wstęp: 10 PLN

.

Nie ma więcej wpisów