Zaczynali do nagrań coverów znanych gwiazd. Na swoim koncie mają wydaną w 2012 roku EP-kę, na której znalazły się zaaranżowane w stylistyce country, bluegrassu utwory m.in. Blur „Song 2”, The White Stripes „I Just Don’t Know What To Do With Myself” czy Lykke Li „Little Bit”. Dziś prezentują swój własny, premierowy materiał.

Warszawska kapela Stardust Memories jeszcze nie cieszy się wielką popularnością, nie taką na jaką przypuszczalnie zasługuje. 16 marca ukaże się ich pierwszy, długo wyczekiwany i wymarzony album „Tension”. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Jacek Gawłowski, który na swoim koncie ma już współpracę z Lao Che, Waglewskimi czy Natalią Przybysz podczas tworzenia płyty „Prąd”.

Do sieci trafił dziś pierwszy utwór, singiel zapowiadający wspomniane wydawnictwo. „Forget The Future” rozpoczyna się zupełnie niepozornie, spokojną melodią i wokalem Magdaleny Nowakowskiej, by już w połowie przerodzić się w bardzo wyrazisty i żywiołowy kawałek. Biorąc pod uwagę inspiracje, wszyscy ci, którzy uwielbiają Toma Waitsa, filmy Tarantino, Jarmuscha, bez problemu powinni odnaleźć tę nić „muzycznego porozumienia”. Pozostali również niech skosztują, ponieważ uważam, iż Stardust Memories to zespół, który ma potencjał by tej wiosny nieźle namieszać na polskiej scenie.

Nie ma więcej wpisów