Melanie Brown („Scary Spice”), Melanie Chisholm („Sporty Spice”), Emma Bunton („Baby Spice”), Geri Halliwell („Ginger Spice”) i Victoria Adams („Posh Spice”) tworzyły w latach 90-tych najbardziej rozpoznawalny i bijący rekordy popularności girls band na świecie. Dziś „powróciły” z trzema niepublikowanymi do tej pory utworami i jedną nową wersją znanego już kawałka.

Zadebiutowały w 1996 roku „Wannabe”, który uplasował się na pierwszym miejscu list przebojów w 30 krajach i wyniósł Spice Girls na wyżyny światowego fenomenu. Debiutancki album zatytułowany „Spice” sprzedał się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy – ustanawiając rekord najlepiej sprzedającego się albumu żeńskiej grupy w historii muzycznej.

Rok później ukazał się album „Spiceworld”, a jego sprzedaż osiągnęła nakład ponad 20 milionów kopii na całym świecie. Spice Girls okrzyknięto największym brytyjskim fenomenem od czasów The Beatles.

31 maja 1998 roku Halliwell ogłosiła odejście z zespołu Spice Girls z powodu różnic, które najprawdopodobniej podzieliły dziewczyny. Ostatnim singlem promującym „Spiceworld” był „Viva Forever”.

Forever” był trzecim studyjnym albumem Spice Girls i jedynym nagranym bez Geri. Ukazał się w listopadzie w 2000 roku i sprzedał się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy na całym świecie. Płyta zawierała 11 nowych kompozycji, ale jak się dziś okazało także cztery nowe utwory z sesji nagraniowej do „Forever”.

Oto przed Wami niepublikowane do tej pory trzy utwory: „A Day In Your Life”, „If It’s Lovin On Your Mind”, „Pain Proof”, i nowa wersja „Right Back At Ya (Pop Version)”.

Nie ma więcej wpisów