O tym, że na warszawskim Red Bull Music Academy Weekender warto się pojawić przekonywać raczej nie trzeba. Tym, którzy jeszcze się zastanawiają organizatorzy dają argumenty nie do przebicia w postaci kolejnych artystów.

Do ogłoszonych już m.in. Buraka Som Sistema, Catz ’N Dogz, Evian Christ czy Dorian Concept dołączają czterej kolejni wykonawcy, w tym także polskie projekty. Ten skład zasilają dodatkowo: Mumdance + Novelist, Electric Wire Hustle, We Draw A oraz Kuba Sojka.

Mumdance jest brytyjskim producentem współpracującym z takimi wytwórniami jak Unknown To The Unknown, XL Recordings czy No Hats No Hoods, od lat związanym ze sceną grime i basową. W występach na żywo wspiera go niepoprawnie sprawny MC – Novelist, a ich wspólny singiel „Take time” zrobił małe zamieszanie w podsumowaniach roku 2014.

Duet Electric Wire Hustle z Nowej Zelandii reprezentuje unikatowe podejście do współczesnej muzyki soul, którego istotnym elementem są nastrojowe emocjonalne wokale oraz nowatorskie aranżacje. Artyści skutecznie jednak przełamują stylistyczne bariery i do swoich brzmień swobodnie dodają post hip-hopowe beaty oraz samplowane instrumenty dęte.

We Draw A to z kolei projekt Radka Krzyżanowskiego z zespołu KAMP! oraz Piotra Lewandowskiego znanego z Indigo Tree. Ich utwory inspirowane są brzmieniami lo-fi, ale jednocześnie odwołują się również do rozmaitych tradycji muzyki tanecznej: od electro-popu, po melodyjne techno oraz chillwave.

Podczas swoich występów Kuba Sojka bawi się estetyką muzyki house, IDM oraz techno, a od momentu, kiedy zadebiutował w 2007 zdobył już na scenie elektronicznej słuszny szacunek odbiorców i branży. Związany z wieloma wytwórniami polskimi i zagranicznymi (Matrix Records, Mathematics Recordings, Minimalsoul Recordings, ROHS! Records, Telescope czy Enypnion) producent podczas swoich występów na żywo, nie tylko prezentuje przygotowany uprzednio materiał, ale zachęca do samodzielnego poszukiwania nowych szlaków oraz estetyk w muzyce.

Druga edycja Red Bull Music Academy Weekender odbędzie się między 16 a 18 kwietnia 2015 na Placu Defilad w Warszawie. W czasie 3 dni festiwalu na 5 scenach zaprezentuje się ponad 30 artystów.

Są już dostępne bilety na to wydarzenie:
Karnet 3-dniowy: 119 zł
Karnet 2-dniowy: 79 zł
Karnet 1-dniowy (piątek lub sobota): 59 zł
Bilet na koncert otwarcia: 49 zł

.

Nie ma więcej wpisów