W ostatnim czasie coraz częściej nasi ulubieni muzycy postanawiają podzielić się nowym materiałem bez żadnej zapowiedzi. Do tego grona dołącza właśnie kanadyjski raper Drake.

Kilka godzin przed udostępnieniem płyty Drake opublikował na swojej stronie krótkometrażowy film zatytułowany „Jungle” będący osobistym komentarzem do sławy, stylu życia i bycia gwiazdą w Los Angeles. Jako soundtrack posłużyło kilka utworów, który jak się właśnie okazują można również usłyszeć na nowym krążku.

Zawierający aż 17 utworów mixtape zatytułowany „If You’re Reading This It’s Too Late” pojawił się właśnie w serwisie iTunes. Muzyk zamiast informować o swoich planach, po prostu udostępnił krążek w sieci. W odręcznie napisanej notce wyjaśnia do kogo materiał kieruje i dzięki komu udało się go stworzyć. Niemal każdy utwór został wyprodukowany przez inną osobę, a wśród bogatej listy współpracowników Drake’a pojawiają się m.in. Madonna, Riff Raff czy Travis Scott. Na krążku znalazły się już dwa znane utwory „6 God” i „Used To”, które oryginalnie pojawiły się na „Sorry 4 The Wait 2” Lil Wayne’a.

Na razie nie wiadomo czy „If You’re Reading This It’s Too Late” jest zapowiadanym materiałem, który miał się ukazać na krążku „Views From The 6” czy jedynie poprzedzającą jego wydanie składanką.

Nie ma więcej wpisów