Chociaż gdyński Open’er Festival przez lata wyrósł na wielką, europejską imprezę z gwiazdorskim line-upem, organizatorzy nie zapominają o naszych rodzimych gwiazdach. Polska, na naszym największym festiwalu zawsze ma bardzo silną i zróżnicowaną reprezentację. Na scenach prezentują się zarówno artyści o ugruntowanej pozycji i fantastycznym dorobku, jak i debiutanci, czasem jeszcze przed pierwszym długogrającym materiałem.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy edycji 2015 to naprawdę imponująca lista osobowości i różnorodnej interpretacji muzyki. Wśród nich był tylko jeden krajowy wykonawca. Dziś do line-upu dołączył projekt Fisz Emade Tworzywo.

Bracia Waglewscy powrócili w zeszłym roku fantastyczną płytą „Mamut”, prezentującą hip-hop niebanalny. Materiał został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez fanów, a Panowie wyruszyli w trasę koncertową. W ramach promocji albumu przybędą również do Gdyni, gdzie 2 lipca zaprezentują się na Tent Stage.

Ogłoszenie Fisz Emade Tworzywo otwiera „polski tydzień” na Open’erze. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów w tym tygodniu w ogłoszeniach królować będą rodzimi artyści. Pominięci nie zostaną jednak twórcy zagraniczni, a w czwartek spodziewamy się headlinera.

Nie ma więcej wpisów