Premiera najnowszego krążka Ewert and the Two Dragons nastąpi dokładnie za tydzień (24 lutego). Album „Circles” to trzecie w dorobku zespołu wydawnictwo, poprzedzone „The Hills Behind the Hills” (2009) oraz „Good Man Down” (2011). Z okazji zbliżającej się premiery zespół udostępnił przedpremierowy odsłuch całości nowego materiału.

Estończycy swoje najnowsze dzieło stworzyli w sposób odmienny od tego towarzyszącemu dwóm poprzednim albumom. Zamiast estońskiego studia tym razem wybrali Bear Creek Studio w Seatlle, a zamiast nieokreślonego czasu nagraniowego tym razem musieli się spieszyć, dzięki czemu „Cicrles” powstał w kilka tygodni. Czas jednak nie był wrogiem zespołu, bo jak mówi Erki Pärnoja dzięki koncertowaniu przez ostatnie dwa lata zbliżyli się do siebie jako zespół i łatwiej było im tworzyć muzykę.

Ewolucję w tej twórczości słychać i zaskakuje ona bardzo pozytywnie. Przekonać się o tym możecie poniżej. Ewert and the Two Dragons z albumem „Circles” dołączają do kolejnego zespołu, który z łatwością wkomponowałby się w line-up jednego z letnich festiwali.

Nie ma więcej wpisów