Benjamin John Power znany jest głównie jako połówka duetu Fuck Buttons, jednak na tym jego działalność artystyczna się nie kończy. W 2011 roku pod pseudonimem Blanck Mass wydał debiutancki album o takiej samej nazwie. Po tym czasie artysta zrobił mocny ruch ze swojej strony, dzieląc się nowym utworem zapowiadającym zbliżający się album zatytułowany „Dumb Flesh”.

Słuchając najnowszego utworu „Dead Format” ciężko jest doszukiwać się podobieństw z debiutem. Artysta podaje nam na tacy porządną dawkę elektroniki, w której prędzej doszukalibyśmy się wspólnych cech z tym, co prezentuje nam pod szyldem Fuck Buttons. Na zbliżającym się albumie pojawi się 8 kompozycji, a bonusowy, dziewiąty utwór cieszyć będzie ucho na vinylowym wydaniu.

Występ grupy Fuck Buttons mieliśmy okazję zobaczyć w zeszłym roku podczas OFF Festiwalu. Organizatorzy jednych z największych festiwali w Polsce prześcigają się ze smaczkami, tak więc kto wie, czy na którymś z tegorocznych line-up’ów nie znajdziemy Blanck Mass wraz z innymi ciekawymi pozycjami ze świata elektroniki.

Nie ma więcej wpisów