Organizatorzy kolejnej edycji warszawskiego Red Bull Music Academy Weekender podają kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącego wydarzenia. 17 i 18 kwietnia na Placu Defilad wystąpi również polska formacja Ptaki, pochodzący z Wielkiej Brytanii Kindness oraz przedstawiciele wytwórni The Very Polish Cut Outs – wydawcy reedycji polskich utworów z lat 70. i 80. w nowych aranżacjach utrzymanych w klimatach disco.

Kolejną z atrakcji przewidzianych na ‪RBMAW‬ będzie bezpłatna część dzienna (sobota, 18 kwietnia), podczas której odbędą się oficjalne obchody dnia sklepów płytowych Record Store Day organizowane przez S1 Warsaw. Święto entuzjastów muzyki na tradycyjnych nośnikach obchodzone jest na świecie od 2007 roku, a w Polsce zainicjowane zostało cztery lata temu w Warszawie, również za sprawą S1 Warsaw, którzy uhonorowani zostali za to nagrodą publiczności w plebiscycie Wdechy Wydechy. Obok targów niezależnych wytwórni, pojawią się także specjalne wydawnictwa oraz inspirujące wykłady z ciekawymi postaciami sceny. Dalsze szczegóły zostaną podane już wkrótce.

W czasie trzech dni festiwalu na 5 scenach zaprezentuje się ponad 30 artystów. Do tej pory do składu festiwalu dołączyli: Buraka Som Sistema, Catz’N Dogz, Daniel Drumz & Mr Krime, Dorian Concept, Evian Christ, Kuba Sojka, Mic Ostap, Mumdance + Novelist, Stalley, Steve Nash & Turntable Orchestra, We Draw A, W.E.N.A. & EABS oraz Electric Wire Hustle, ale organizatorzy na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego zdania!

Na stronie Red Bulla dostępne są karnety i pojedyncze bilety na festiwal. Do 1 marca można je zakupić w niższej cenie.

Nie ma więcej wpisów