Lutowy cykl House-Nation Poland pełen jest bardzo dobrych wiadomości z polskiej sceny: m.in. premiera składanki Homeland Traxx, światowe sukcesy AM2PM, zwiastun nowego wydawnictwa od S1 Warsaw i nowy kontrakt Marcina Krupy…

HOMELAND TRAXX VOL. 1 / White Widow Records

White Widow Records obchodzi właśnie 2. urodziny. Label wydał do tej pory ponad 130 utworów
od niemal 70 producentów z całego świata. Jubileusz uczczony zostanie wydaniem specjalnej składanki pt. Homeland Traxx Vol. 1 , która zawiera 18 kompozycji wyłącznie polskich DJ-ów i producentów . Musicis.pl z dumą patronuje płycie, na której znajdują się najlepsze brzmienia muzyki house: od UK Bass przez garage aż po deep, stompy-house.

Wśród autorów znajdziecie znanych wam już z House-Nation Poland wykonawców takich jak: Mia Twin & Kasp, Luc Vel Mzura, Martin Depp, Brusikiewicz czy Pysh.

Impreza promująca to wydawnictwo odbędzie się 21.02. w klubie Sen Pszczoły (Grochowska 301/305)

AM2PM / Defected / Purple Music

Ola Kur i Matt Kye kontynuują z wielkim sukcesem swoją misję propagowania najbardziej klasycznych brzmień muzyki house i garage. Ich ostatnie single zyskują coraz bardziej pozytywny odbiór na scenie. Luty to już bardzo wymierne efekty tej pracy: kontrakt z kultową dla sceny tanecznej wytwórnią Defected, umieszczenie piosenki My Feelin’ (Tom Gianelli’s Heavy Hands remix) na składance Defected In The House Miami 2015. Ta piosenka została też najlepszym numerem tygodnia w Defected In The House Radio Show / most rated track w pierwszym tygodniu lutego (wyboru dokonują DJ-e związani z wytwórnią), a piosenkę zagrała DJ Sam Divine w audycji tuż przed gościnnym miksem legendy kultury house Louie Vega (Masters At Work).

My Feelin’ rozpoczął już swoją podróż po klubach, a niebawem premiera singla Precious, który ukaże się w szwajcarskim labelu Jamiego Lewisa Purple Music (wytwórnia kończy właśnie 15 lat).

Precious będzie opublikowany w 3 miksach (original mix, Jeremy Juno rmx i organ-house’owy, znakomity Rob Hayes rmx, który typuję na wielki hymn nadchodzącej wiosny).

SLG / S1 Warsaw

Warszawski label S1 Warsaw ( Rafał Grobel / Jan Porębski) nie wydaje zbyt często, ale każde nowe wydawnictwo stanowi odrębny, w pełni dopracowany koncept artystyczny. Takimi wydarzeniami na scenie były m.in. wydania kompilacji Niewidzialna Nerka z elektronicznymi reinterpretacjami klasyki polskiego hiphopu czy winyl Eltrona Johna Bomby.

Z okazji 10. jubileuszu istnienia sklepu Side One, ukazuje się niebawem (jako potrójny winyl / 3LP) kompilacja Side One Ten. Zgromadzeni na płycie najlepsi warszawscy producenci związani z sklepem S1, nagrali specjalne kompozycje, będące ich własnymi klubowymi wersjami klasycznych kawałków.

Jako zwiastun pojawia się doskonała produkcja SLG , który jazzową kompozycję Alu ( album Inactin Michał Urbaniak Group z 1974 roku ) przekształca w taneczny sztos utrzymany w stylistyce N.Y. House. Ten singiel brzmi jak hołd dla Nowego Jorku – miasta o niebywałej tradycji jazzowej i metropolii, która uczyniła nightclubbing swoim znakiem rozpoznawczym, kulturowym emblematem. Dzięki Łukaszowi Selidze, Michał Urbaniak spotkał się tu stylistycznie z Armandem Van Heldenem wspominając czasy płyty Old – School Junkies.

BIERNASKI / Anse Records

Anse Records to zupełnie nowy label na polskim rynku, który dedykowany jest klubowym brzmieniom.

Dobre, nowoczesne taneczne produkcje od Anse będą dostępne do pobrania całkowicie za darmo. Pierwszym artystą, którego singiel ukazuje się cyfrowo 24.02. jest Biernaski – częstochowski DJ i producent wcześniej występujący jako Michell Phunk. Nowe wydawnictwo Michała Biernackiego nosi tytuł In The Moonlight i zawiera 4 utwory. Wokalnie na EP udziela się wokalista Radek Rejsel. Osobiście rekomenduję przyjazny parkietowo, funky-house’owy remix duetu No Drama.

No Drama to znany wszystkim klubowiczom Igor Fleiszer (tworzy z Norbertem Borzymem formację DJ-ską Last Robots) oraz Bartłomiej Kaliś.

MARTIN DEPP / Pogo House Records
MR. SPRING / Pogo House Records

Martin Depp / Marcin Matuszewski powraca z kolejnymi produkcjami przypominającymi, że lata 90. dały muzyce garage i house to, co najlepsze. Stąd kolejny, lutowy set poświęcony produkcjom spod znaku deep- i underground house (darmowe pobranie)

Podczas gdy na omawianej powyżej kompilacji Homeland Traxx Vol.1 posłuchacie garage’owego kawałka od Martina Depp Byron Road Groovin’, w wytwórni Pogo House Records ukazuje się też EP nowego producenta: Mr. Spring. Łukasz Gabła – zapamiętajcie to nazwisko – ma niezwykłe ucho do nośnych, chwytliwych utworów w stylu house, future- i speed-garage. Zgrabnie operuje współczesnymi i old-skoolowymi samplami. Na Pogo House Records ukazuje się jego EP z trackami :Deep Keep On oraz In The Sun.

DEEPLOMATIK / SpekuLLa Records

Seb Skalski aka Deeplomatik powraca ze świeżym materiałem na EP Don’t Stop dostępnej już 23.02. w SpekuLLa Records jako katalogowy nr 66. 3 nowe utwory w stylistyce deep-house i garage to najlepsze bar-grooves na wieczór „przed i po zachodzie słońca”.

WANTS / White Widow Records
MARCIN KRUPA / Kolour Recordings

Duet wants , czyli M. Krupa i K. Peresada pracuje nad nowymi produkcjami dla Chew The Fat!, jest obecny na Homeland Traxx oraz przygotowuje się do supportu na imprezie labelu AUS Music w Cafe Kulturalna, gdzie wystąpią m.in. Sei A, Komon i Youandewan.

Marcin Krupa zapowiedział tymczasem wydanie EP-ki Self Titled dla Kolour Recordings – oficyny z ojczyzny techno – Detroit! Wydawali tu np. min. Huxley i KiNK. Gratulujemy i czekamy na singla promującego.

Nie ma więcej wpisów