Na brak pomysłów i bezczynność swoich ulubieńców z pewnością nie mogą narzekać fani brytyjskiej grupy Kasabian. Nie minął rok od wydania ich ostatniego albumu, a zespół już myśli nad nowym wydawnictwem.

Tom Meighan zapytany po gali NME Awards, na której Kasabian otrzymali nagrodę za najlepszy brytyjski zespół i najlepszy album, o najbliższe plany formacji i brzmienie nowej płyty – odpowiedział, że nowy krążek może brzmieć jak nowo narodzone dziecko. Z jego słowami zgadza się gitarzysta, Serge Pizzorno, który stwierdził, że lepiej nie można było tego ująć. Czy oznacza to zatem rewolucję w brzmieniu? Na to pytanie przyjdzie nam zapewne trochę poczekać, ponieważ zespół oficjalnie nie zaczął nagrywać nowego materiału.

Dyskografię Brytyjczyków zamyka album „48:13” pochodzący z czerwca ubiegłego roku. Kasabian odwiedzili Polskę trzykrotnie – 5 lat temu zagrali na Open’erze, w 2012 na Impact Festival i rok temu na Orange Warsaw Festival. W lipcu będziemy mieli okazję zobaczyć ich ponownie na gdyńskim festiwalu.

Nie ma więcej wpisów