Scarlett Johansson to bez wątpienia piękna i utalentowana aktorka. Panów przyprawia o zawrót głowy, zaś u wszystkich widzów kina wzbudza sympatię dzięki swojej postawie dziewczyny z sąsiedztwa. O tym, że Scarlett jest artystką wszechstronną świadczą różnorodne role, np. w dramacie „Her”, bardziej familijnej „Niani w Nowym Jorku” czy potężnej serii komiksowych adaptacji Marvela. Niewielu jednak wie, że aktorka zajmuje się również muzyką.

Johansson ma koncie dwa długogrające albumy. Pierwszy powstał w 2008 roku. Jest to zbiór standardów autorstwa Toma Waitsa i powstały jako uczczenie jego twórczości. Kompilacja nosiła tytuł „Anywhere I Lay My Head”. Rok później światło dzienne ujrzała płyta „Brake Up” nagrana w duecie z Pete’em Yornem. Inspiracją dla jej powstania były duety Serge’a Gainsbourga z Brigitte Bardot. Dziś Scarlett zaprezentowała kolejną odsłonę swoich muzycznych fascynacji.

Do sieci trafił singiel „Candy” sygnowany przez grupę The Singles. Jest to w stu procentach kobieca super grupa. Oprócz Johansson tworzą ją Holly Miranda, Kendra Morris, Julia Haltigan i Este Haim, najstarsza z sióstr HAIM. Jak mówi sama aktorka u korzeni powstania utworu lezy pomysł stworzenia „super-popowego” tanecznego kawałka wykonywane tylko przez dziewczyny. Dodaje również „Kocham Grimes. Kocham Bangles. Kocham Go-Go. Chciałam być jak te zespoły: ultra popowa, ale trochę ironiczna, trochę zażartować.”

Kawałek to sympatyczna, acz prosta kompozycja o dość dziecinnym tekście. Zgodnie z tytułem, całą opowieść dominują porównania cukierkowo-czekoladowe uosobienia miłości z mocnym elektronicznym tłem. „Candy” wyprodukował Dave Sitek z TV on The Radio z którym Johansson współpracowała przy poprzednich projektach. On również zaprojektował okładkę.

The Singles

Nie ma więcej wpisów