Fleuron to kolejny świetny zespół ze Śląska – jak widać tamtejszy klimat służy młodym fascynatom muzyki do tworzenia. Edyta i Tomasz w drugiej połowie 2014 roku postanowili podzielić się swoją twórczością i od tamtego czasu ostro pracują nad studyjnym materiałem. Pierwsze efekty już można przesłuchać na ich oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak sami piszą o swojej muzyce: „Połączenie głębokich brzmień syntezatora i keyboardu z folkowymi dźwiękami ukulele, skrzypiec i setek innych eksperymentalnych elementów, daje nam zaskakujący zestaw przypominający brzmieniem indie, elektronikę i alternatywny pop, z domieszkami trip-hopu i darkwave.”

Przed nimi jeszcze długa droga, ale słychać, że ta dwójka kocha to co robi. Wystarczy, że na swojej drodze spotkają dobrego producent i świetna płyta murowana.

Zagłosuj na Fleuron w plebiscycie Artysta miesiąca: Luty 2015 >>>

1. Kim jesteście?

Edyta i Tomek. Jesteśmy dwójką ludzi, którzy po długich poszukiwaniach odnaleźli idealny sposób wyrażania swoich emocji. Nie tylko tych pozytywnych. W tym co robimy muzyka jest zawsze na pierwszym planie, my jesteśmy jedynie artystami kryjącymi się za płótnem.

2. Co i w jaki sposób tworzycie?

Staramy się tworzyć eklektyczną muzykę. Mieszamy gatunki takie jak elektronika, indie, trip-hop, folk czy alternatywny pop. Wykorzystujemy ukulele, syntezator, keyboard i skrzypce, ostatnio do naszej kolekcji dodaliśmy też bęben morski i kalimbę. Bazujemy na kontrastach. Ciężki klimat i groteska, mrok i bezpretensjonalna słodkość. Chcemy aby nasza muzyka była wyrazista.

3. Kim/czym się inspirujecie?

Florence + The Machine, Alt-J, Arcade Fire, Bombay Bicycle Club, Years & Years, Metronomy, The XX, Django Django, Grizzly Bear, Dutch Uncles. Inspirują nas historie, filmy, jak i też ludzka psychika. Ostatnio instalacja artystyczna „Tiny Deaths” Billa Violi natchnęła nas do napisania nowego singla. Sztuka udowadnia nam, że nic nie jest oczywiste i wszędzie można się doszukać drugiego mrocznego dna. Wszystko ma dwie twarze.

4. Co dla Was jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?

W muzyce próbujemy przekazać to, czego nigdy nie wypowiedzielibyśmy na głos. Tworzenie jest dla nas okazją do zmierzenia się z własnymi demonami, z których obecności zdajemy sobie sprawę, ale dopiero w utworach mamy odwagę spojrzeć im w oczy. Wierzymy w to, że w tych uczuciach ktoś może odnaleźć odbicie swoich własnych i utożsamić się z naszą muzyką.

5. Jeśli nie muzyka to…?

Muzyka jest dla nas przede wszystkim sposobem na wyrażanie siebie. Jeśli nie udałoby nam się w tej dziedzinie, będziemy próbować czegoś innego.

Nie ma więcej wpisów