Jak już pisaliśmy, w tym roku jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek festiwalowych zawita do Europy. Pierwsza na strym kontynencie Lollapalooza odbędzie się we wrześniu w Berlinie. Organizatorzy od kilku dni zapowiadali ogłoszenie pierwszych gwiazd, które zawitają na lotnisko Tempelhof. Ciekawe grafiki, filmiki teasingowe i… rozczarowanie.

Festiwal posiada naprawdę ciekawą drugą linię, którą budują m.in. Tame Impala, The Libertines, Chvrches, James Bay, Pond czy Clean Bandit. W większośći są to kapele, których cały czas brakuje w naszej krajowej ofercie. Dużym zaskoczeniem wywołującym lekki, ironiczny uśmiech jest headlinerska pozycja Macklemore & Ryan Lewis. Panowie pracują własnie nad następcą przebojowego „The Heist” i choć dają naprawdę świetne koncerty live, chyba jeszcze za wcześnie dla nich na tak wysokie pozycje na plakatach.

Organizatorzy zapowiadają, że wkrótce ogłoszone zostaną kolejne gwiazdy berlińskiej Lollapaloozy, a już 1 czerwca poznamy kolejnego headlinera. Na razie nie trzeba wstrzymyać oddechu. Poniżej sprawdźcie pełną listę ogłoszonych dziś artystów.

Macklemore & Ryan Lewis
Seeed
Beatsteaks
The Libertines
Sam Smith
Bastille
Parov Stelar
Tame Impala
Fatboy Slim
Dog Blood (Skrillex & Boys Noize)
Martin Garrix
Kygo
Robin Schulz
Belle & Sebastian
Hot Chip
Chvrches
FFS (Franz Ferdinand & Sparks)
Mighty Oaks
Run The Jewels
My Morning Jacket
Little Dragon
Crystal Fighters
Clean Bandit
MS MR
James Bay
Dada Life
Digitalism
Klangkarussell (DJ-Set)
Everything Everything
Glass Animals
Wolf Alice
Felix Jaehn
Pond
Razz

Nie ma więcej wpisów