W najbliższy piątek na scenie stołecznego klubu BASEN zagrają dwie osobowości, które w ubiegłym rok sporo namieszały na polskiej scenie. Mowa o solowym debiutancie Błażeju Królu i Dorocie Masłowskiej, która pióro porzuciła dla muzyki.

W zasadzie można powiedzieć, że „kontrowersje” to drugie imię Masłowskiej. „Społeczeństwo jest niemiłe” wywołało wiele komentarzy, niektórzy nawet poddawali pod wątpliwość walory artystyczne tego specyficznego sposobu komunikacji z odbiorcą. Jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to właśnie o to chodziło liderce Mister D., która zdecydowała się na ten krok pod wpływem zmęczenia literaturą i żądzy nowego kanału wyrazu swoich poglądów. Te w większości dotyczą absurdów i różnorakich paradoksów, które przedstawione zostały w równie irracjonalny sposób rodem z kolorowej prasy.

Król najpierw ogłosił przerwanie prac pod szyldem UL/KR, a potem wydał pierwszy singiel „Szczenię”, który muzycznie zaspokoił rozgoryczonych fanów gorzowskiego duetu, a innych do siebie przekonał. Szybko okazało się zatem, że zmiany nie były wyrazem kryzysu twórczego, a nowej wizji, która dla wielu okazała się świadectwem zwyżki formy, najlepszym jak dotąd materiałem i jednym z najciekawszych albumów 2014. Dzięki mieszance elektronicznego popu spod znaku The xx i liryki w stylu Ciechowskiego trafił m.in. na Open’era, OFF Festival. W Basenie usłyszymy kompozycje, które wejdą w skład nagranego już następcy „Nielota”.

Kiedy: 06 marca (piątek)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Wstęp: 40/50 zł


Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów