O tym, że trójmiejska scena rockowa ma się dobrze nikogo przekonywać nie trzeba. Oprócz całej masy młodych zdolnych kapel jest też sporo wydarzeń, które tę scenę promują. Najbliższą okazją do spotkania będzie Music Is The Weapon Fest Vol. 3.

Wiosenna odsłona gdyńskiej imprezy wystartuje już 5 marca i kolejny raz w jednym miejscu skupi najciekawsze gitarowe kapele z całego kraju. Przez dwa dni na jednej scenie będzie można zobaczyć i posłuchać w sumie 10 młodych zespołów. Część z nich skupiona jest wokół lebelu Music Is The Weapon, reszta ma zwyczajnie dużo do powiedzenia, co jest wystarczającym powodem do zobaczenia ich w akcji. W tym roku impreza przenosi się z zaprzyjaźnionej Desdemony do gdyńskiego klubu Ucho.

W line up’ie znajdzie się między innymi duet Rafała i Marcina Piekoszewskich czyli projekt Plum, który nieźle radzi sobie nie tylko na rodzimej scenie, ale także na zagranicznych festiwalach – chociażby Primavera Sound w Barcelonie. Na Feście swoją trzecią płytę promować będzie krakowskie Bad Light Distict, to zespół powołany do życia przez Michała Smolickiego, perkusistę New York Crasnals. Noisowe So Slow to już połączenie „rockowej stabilności, surowości oraz zgrzytliwości z brudem, transowością, psychodelią i nieokiełznaniem”. Z kolei Trójmiejske Ampacity to projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest. Porzucili jednak pomysł grania najbardziej reprezentatywnych utwór z gatunku space rock i zajęli się tworzeniem pełnoprawnego zespołu.

Powiew surfrocka zapewni gdański kolektyw The Esthetics łączący inspiracje latami 60-tymi ze współczesną muzyką. Popsysze to rock and rollowe trio, które zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Popsute”. Z kolei Artur Krychowiak znanego z post-metalowego God’s Own Prototype zabierze słuchaczy w ambientową podróż ze swoim projektem Nowa Ziemia. Dawkę muzycznej abstrakcji zarówno w postaci tekstów, muzyki, jak i scenicznej energii zapewni Kiev Office. Zespół dowodzony przez Michała „Gorana” Miegonia swobodnie porusza się pomiędzy psychodelicznym rockiem, post punkiem, gitarowym noise’em i shoegaze, a do tego dostarcza masę skrajnych wrażeń. Spokojniej, gitarowej i akustycznej melancholii będzie można znaleźć w solowym projekcie wokalisty Hotelu Kosmos – Przed Państwem Rara, a tę bardziej instrumentalną i piosenką stronę muzyki zaprezentuje Maria Ka.

Kiedy: 05-06.03 (czwartek/piątek)
Gdzie: Gdynia, Klub Ucho (ul. Świętego Piotra 2)
Start: 19.00
Wstęp: 15 zł (05.03) / 20 zł (06.03) / 30 zł (karnet)

Nie ma więcej wpisów