Nowy album grupy Modest Mouse już tuż tuż. Pierwotnie trafić w nasze ręce miał dziś (ok, jeszcze bardziej pierwotnie w 2013 roku), grupa postanowiła jednak ten moment przesunąć na 17 marca. Mimo to nie zostawiła swoich fanów niepocieszonych. Na dwa tygodnie przed premierą „Strangers to Ourselves” Amerykanie wypuścili do sieci kolejny pochodzący z niego singiel.

Modest Mouse znów potwierdzili, jak wszechstronnym są zespołem i jak cudownie różnorodną muzykę potrafią tworzyć. „Of Course We Know” jest piątym kawałkiem wydanym z tej płyty i nadal zupełnie różnym od poprzednich. W szczególnej opozycji stoi do poprzedzającego, funkującego „The Ground Walks, with Time in a Box”. W nowym utworze Amerykanie zwalniają tempo, tworząc bardzo chłodny, skandywaski klimat. Dopełnieniem tego jest znacznie trudniejszy i mniej melodyjny wokal niż choćby w „Lampshades on Fire”.

Niektórzy stwierdzą zapewne, że „Of Course We Know” to nie materiał na singiel. Ja jednak sądzę, że zdecydowanie tak, gdyż jest to ukłon w stronę od lat wiernych zespołowi fanów. Kawałek mocno przywodzi na myśl poczatkowe dokonania Amerykanów.

Niecierpliwie czekamy na premierę „Strangers to Ourselves” i pierwszy, wyśniony przez nas, koncert Modest Mouse w Polsce.

Nie ma więcej wpisów