Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się pierwsze polskie święto post-rocka! W sobotę 7 marca w klubie Progresja w ramach Expect Delays Fest zagrają Tides From Nebula, Sleepmakeswaves, Skyharbor, Besides oraz Spoiwo. Wszystko dzięki Post Rock PL!

Tides From Nebula chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Istnieją od 2008 roku, a na swoim koncie mają trzy długogrające krążki, w tym wydany jesienią zeszłego roku „Eternal Movement”. Panowie z płyty na płytę nieco zmieniają brzmienie, jednak każdy z albumów oscyluje wokół wypracowanego przez muzyków stylu. Tides From Nebula to nasze muzyczne dobro eksportowe. Panowie zdążyli sobie wypracować solidną pozycję na europejskiej scenie, mają za sobą dziesiątki koncertów zagranicą oraz liczne koncerty w Polsce u boku m.in. Blindead, Obscure Sphinx, Caspian, After The Burial czy This Will Destroy You.

Sleepmakeswaves po wydaniu debiutanckiego EP zatytułowanego po prostu „Sleepmakeswaves” oraz późniejszym wydawnictwie pt. „In Today Already Walks Tomorrow” stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych zespołów australijskiej sceny post-rockowej. Niesamowicie przestrzenne brzmienie z monumentalnymi gitarowymi riffami to znak rozpoznawczy zespołu. Sleepmakeswaves gościli już nie raz w kraju nad Wisłą, więc polscy fani post-rocka powinni doskonale ich kojarzyć. Wśród ich muzycznych inspiracji można wymienić choćby Mogwai, Sigur Rós czy Mono (którzy już we wtorek zagrają w warszawskiej Hydrozagadce). Sleepmakeswaves wracają aby promować swoją świetnie przyjętą najnowszą płytę „Love of Cartography”.

Grupa Skyharbor powstała jako jednoosobowy projekt gitarzysty Keshava Dhara. Projekt szybko przerodził się w jeden z najbardziej obiecujących zespołów sceny progresywnej na świecie. Muzycy podczas koncertu na Expect Delays Fest zaprezentują na żywo nowe utwory z drugiego studyjnego albumu „Guiding Lights”, który 10 listopada miał swoją premierę.

Formacja Besides we wrześniu ubiegłego roku wydała swój debiutancki album pt. „We were so wrong”, który jak mówią sami muzycy pozwala uwolnić wyobraźnię i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. W lutym tego roku ich kawałek „And If I…” pojawił się na drugiej części kompilacji Post-rock PL, „Cold Wind is the Promise of a Storm”, który grupa skomponowała specjalnie na potrzeby składanki. Muzycy mogą się także pochwalić zwycięstwem w 8. edycji programu Must Be The Music, gdzie zespoły instrumentalne raczej nie cieszyły się powodzeniem.

Skład uzupełnia trójmiejskie Spoiwo, które 13 marca wyda pierwszy w swoim dorobku krążek pt. „Salute Solitude”. Płyta powstała dzięki zakończonej sukcesem akcji na portalu Polak Potrafi. Grupa wyrusza teraz w trasę koncertową, która będzie promować najnowsze wydawnictwo, a koncert w ramach Expect Delays Fest jest jej częścią. Samej premierze albumu towarzyszyć będzie także specjalny koncert w Wydziale Remontowym w Gdańsku.

To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju, więc tym bardziej nie można go przegapić. Gratką dla fanów są także bilety kolekcjonerskie na pierwszą edycję Expect Delays Fest, które w cenie 60 PLN można kupować w Progresja Cafe (ul. Fort Wola 22) lub przez stronę internetową Klubu.

Kiedy: 7.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Klub Progresja (Fort Wola 22)
Start: 19:00
Wstęp: 55 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (bilety kolekcjonerskie) / 65 zł (w dniu koncertu)

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów