Ostatnie dwa lata były dla nich pracowite 2013 rok spędzili na doszlifowywaniu debiutanckiego albumu oraz promowaniu swojej marki na festiwalach bądź jako support. W tej drugiej roli pojawili się 25 lipca w Warszawie, gdzie wspierali Depeche Mode. Jesienią światło dzienne ujrzała płyta „The Bones Of What You Believe”, która z miejsca zapewniła Chvrches miejsce w sercach fanów deliaktnego, synthpopowego grania.

Rok 2014 to przede wszystkim promocja debiutu i wizyty na niezliczonej wręcz ilości festiwali. Niestety, na te liście zabrakło Polski. Można powiedzieć, ze Chrvches byli małymi-wielkimi nieobecnymi zeszłorocznego sezonu.

W styczniu dowiedzieliśmy sie dzięki serwisowi Twitter, że szkockie trio weszło do studia, żeby rozpocząć pracę nad drugą pozycją w swojej dyskografii. Wydawało się, że oznacza to znacznie dłuższą przerwę w występach live. Całkiem niedawno jednak w tym samym serwisie zespół pochwalił się, że sesja nagraniowa dobiegła końca, zaś w mijającym już tygodniu poznaliśmy daty kolejnych festiwalowych wizyt. I tak w lipcu Chrvches zagrają podczas Pitchfork Music Festival w Chicago, w sierpniu odwiedzą Irlandię na Electric Picic, natomaist we wrześniu zagrają na pierwszej odsłonie europejskiej Lollapaloozy.

W pewnym stopniu rośnie nadzieja, że piękna Lauren i jej dwóch kolegów w tym roku nadrobią zaległością i zagoszczą równeiż na polskiej scenie. Tym bardziej, że możliwości jest wiele, a najbardziej idealną wydaje się powracający w nowej formule Kraków Live Festival.

Nie ma więcej wpisów